O firmě SPORTEN

Historie lyží Sporten se začala odvíjet před více než 110 lety. To byl prakticky základ dnešní firmy. Tenkrát se na Vysočině vyráběly lyže v malých řemeslných dílnách a každý takový pár byl nezaměnitelným originálem. První páry přišly na trh už v roce 1896. Po znárodnění novoměstských rodinných firem se do společné výroby lyží zapojili v národním podniku SPORT NOVÉ MĚSTO, který vznikl v roce 1950. Nyní Sporten, a.s.. V roce 1962 zde byly vyrobeny první laminátové běžky na světě. Od té doby se toho změnilo hodně, ale jedno zůstává pořád stejné - dovednost zdejších lidí a jejich láska k přírodě a k lyžování.

Krátký film o výrobě lyží v Novém Městě na Moravě. Historie a současnost.

Sporten je úspěšnou, ryze českou firmou s neobyčejně širokým sortimentem běžeckých, sjezdových, speciálních free ski lyží a snowboardů určených nejen na tuzemský trh. Devadesát procent produkce se vyváží do celého světa a to i na náročné trhy jakými jsou například Skandinávie, USA a Japonsko. Trvale sledujeme světové trendy zimních sportů, designy povrchů a potřeby všech skupin sportovců. Nákupy kvalitních surovin, náročná vstupní a výstupní kontrola i známými producenty používané technologie nám umožňují vyrábět lyže pro všechny věkové a výkonnostní kategorie. Proto máme dveře do celého světa stále otevřené.

Filozofií firmy SPORTEN je vyrábět kvalitní a zároveň cenově přijatelné lyže, které učiní lyžování zábavnější a dostupnější.

Sjezdové a běžecké lyže SPORTEN.

Rady a tipy

Vytvořeno Michalem Kulhánkem v roce 2011
© Copyright 2011, KB sport HK, spol. s r.o.