Jak vybrat sjezdové lyže Sporten?

Sjezdové lyže od Sportenu v letošním roce pokrývají svou rozmanitou nabídkou celou škálu použití lyží. Vzhledem k tomu, že většina modelů je vyráběna ručně a s použitím vrstveného dřevěného jádra, jsou všechny tyto modely na vysoké úrovni a dosahují špičkových jízdních vlastností a to i v náročných terénech. Tady tuzemský výrobce Sporten jednoznačně boduje při porovnání poměru: cena-výkon.

Sportovní a závodní řada zahrnuje několik modelů slalomek a obřaček, pak i modely univerzální pro sportovce, kteří se umí do lyží pořádně opřít a vychutnat si tak jízdu po hranách ve vysokých rychlostech. Lyže jsou v několika provedeních tvrdosti, což je dosahováno použitým materiálem a výztuhami, především titanalem a karbonovými vlákny. Proto i v této kategorii mohou vybírat z relativně měkčích lyží ženy a junioři, kteří umí využít jízdu po hraně.

lyže Sporten

Designově nepřehlédnutelnou, sportovně orientovanou kategorií je řada EXCLUSIVE, určená pro skutečné znalce. Tyto univerzální lyže svou stavbou, tuhostí a konstrukcí s dvojitým rádiusem uspokojí každého výkonnostního lyžaře.

Dámské lyže Sporten byly doplněný novým nádherným modelem Illusion, který nabízí jistotu a stabilitu i v horších sněhových podmínkách. Všechny modely dámských lyží jsou odladěny pro dámský styl jízdy se zaměřením na snadnou ovladatelnost, točivost a jsou co nejvíce odlehčeny. Tyto vlastnosti ženám a dívkám dávají možnost vychutnat si jízdu bez námahy.

lyže Sporten

Turistické kondiční lyže zahrnují modely především pro začátečníky a mírně pokročilé. Lyže jsou tolerantní, snadno ovladatelné pro carving v klidném tempu. Mají nové tvarování pro lepší ovladatelnost i na méně kvalitním povrchu.

Juniorská kategorie je zastoupena sportovními modely obřačky a slalomky AHV pro použítí na juniorský trénink a závody v alpských disciplínách. Pro zájemce o snowparky jsou určeny lyže s twintipovou konstrukcí Citypark, pro dívky pak designovka Twinlight s výbornou ovladatelností. Juniorskou řadu doplňují další dva modely snadno ovladatelných a stabilních lyží Gangster a X-fighter, které juniorům umožní zdokonalovat a zlepšovat techniku a styl jízdy.

Kategorie lyží FUN nabízí zážitky z jízdy na velmi krátkých lyžích, jsou určeny pro milovníky improvizace, zkušené funcarvery, ale pro svoji snadnou ovladatelnost i pro zábavu a začátečníky. Jsou ideální jako další lyže, když už mě nebaví krájet oblouky na klasických lyžích.

lyže Sporten

FREE kategorie lyží, která zahrnuje freeridové a freestylové lyže pro znalce, kteří se přesunuli ze sjezdovek do volného terénu nebo naopak do upravených a tvarovaných snowparků. Freeridové lyže pro jízdu volným terénem a především prašanem. Freestylové lyže se speciální konstrukcí vhodnou pro parkové disciplíny a u-rampy.

Pro skialpinisty jsou vyvinuty lyže FREE GURU, turistické skialpinistické lyže s odlehčeným dřevěným jádrem zaručujícím mimořádně nízkou hmotnost. Šířka 81 mm je vhodná pro jízdu v upraveném i neupraveném terénu.

Kam dál?Vytvořeno Michalem Kulhánkem v roce 2011
© Copyright 2011, KB sport HK, spol. s r.o.